Dla porównania z wiecem Komorowskiego, który przed chwilką przedstawiałem – tak wyglądał wiec Janusza Korwin-Mikke (polecam!), również na krakowskim Rynku, kilka dni wcześniej, kilkadziesiąt metrów dalej:

Tutaj zgromadziło się (według szacunków policji) 2000 ludzi! Prawie 3 razy więcej niż na wiecu Komorowskiego. Ten filmik ma 5 części – polecam przeglądnięcie wszystkich i zwrócenie uwagi, jak liczba słuchaczy rośnie! Jak Komorowskiego mijali w większości obojętnie, tak tutaj wielu naprawdę zaczynało słuchać – bo było czego!!

Polecam filmik, bo widać różnicę w „jakości”. Nie ma znanych twarzy, nie ma aktorów, profesorów, poetów, nie ma kwiatów od kwiaciarek, lajkoników ani innych prezentów, nie ma orkiestry. Nie ma też wzniosłych słów o złotych wiekach Polski i o historii, którą kryją krakowskie mury. A co jest w zamian? Posłuchajcie! Konkrety!! Jasno i zwięźle powiedziane, co zrobić, żeby naprawić obecny syf panujący w naszym Kraju (upadającym coraz bardziej do poziomu UE…) Czy się z nimi zgadzamy w pełni, czy tylko częściowo, czy wcale – wciąż są to konkrety, a nie pier**lenie o d*pie Maryni i wielkości Polski i wspaniałości ścieżki, którą kroczymy. Widać, że jest to inna jakość, inna liga.

Krótkie pytanie do każdego: Wolicie pięknie ozdobione i wielkie pudełko po bombonierce, puste w środku, czy też dobrą czekoladę w zwyczajnym opakowaniu? Wciąż nie mogę uwierzyć, że tyle osób wybiera puste pudełko – bo jest ładne i wydaje się duże – i ma znaną markę…